sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

A variable used to model the effect of categorical independent variables in a regression model which generally takes only the value zero or one is called select
Why is history open to ongoing and changing interpretations
The acid-dissociation constants of sulfurous acid (h2so3) are kal = 1.7 × 10-2 and ka2 = 6.4 × 10-8 at 25.0°c. calculate the ph of a 0.163 m aqueous solution of
How do economists of the past influence us today?
How does Athena get Telemachus to hurry home from Menelaus's estate?
if x,y and z are positive integers and 3x=4y=7z, then the least possible value for x + y + z is (a) 33 (b) 40 (c) 49 (d) 61 (e) 84
A laser used to dazzle the audience at a rock concert emits blue light with a wavelength of 463 nm . calculate the frequency of the light.
Which factors improve soil fertility? Select the three correct answers. A. Humus B. Bedrock C. Horizon D. Nitrogen E. Manure
25% of a number is a lb.
As a novelist, Hawthorne was greatly influenced by the works of ______. Sir Walter Scott Samuel Richardson James Fenimore Cooper Henry James