agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How was the economic situation in the United States different than in European nations in the 1920s?
which substance increases in solubility as the temperature decreases? 1) KClO3 2) NH3 3) KNO3 4) NaCl
Scafell pike is 979m high. Ben Nevis is 1344m high What is the difference in height between the two mountains.
When Arthur is unable to retrieve the sword Sir Kay left behind, he decides to take the sword from the stone in front of the church. What does this behavior su
State, in terms of subatomic particles, how an atom of C-13 is different from an atom of C-12
A company is trying to figure out how students will best be able to learn about the organs of the human body. Their current model is a black and white drawing o
Traits are determined by ribosomes vacuoles genes mitosis
Which of the following values of x makes the inequality true? x + 35 < 83 A. 53 B. 48 C. 51 D. 49
Is the underlined phrase an adjective phrase or an adverb phrase? Deep in the forest, a fox hunts a mouse to eat. --------------- A. adjective phra
Why are aye ayes called that way? Plz help!