KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Change the verb to indicate that it was in progress at a time in the past using the correct form of Estar in Blank 1 and correct form of action verb in Blank 2.
Polling, whether done by the media, interest groups, or politicians, is aimed at __________. gauging political culture measuring transparency capturing public o
How many meters of border will be needed for a rectangular poster 8 3/10 meters wide and 7 2/5 meters long​
when did clinton eat a pineapple
During the 440, a runner changes his speed as he comes out of the curve onto the home stretch from 18 ft/sec to 38 ft/sec over a 3 second time period. What was
How did conflicts with Britain and France affect the president envy of John Adams?
The definition of supervisor as "any individual having the authority to hire, transfer, suspend, recall, or discipline other employees; or responsibility to dir
As part of his overall vocational assessment, Oleg took a test that measured his level of knowledge, skills, and accomplishments in particular areas such as mat
What are 2 things you find on a phylogenic tree? Thank you
The scale of a model of a car is 1:24. It’s full size car is 12 ft long how long is the model